Zakończyły się wojewódzkie kwalifikacje w turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup 2. Wielki finał odbędzie się 14 listopada br. w Krakowie. Stawką – obóz szkoleniowy na Maltę.

zdj. Tauron Polska

100 drużyn i ponad 1000 młodych piłkarek oraz piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat – to bilans uczestników tegorocznych eliminacji, które odbyły się 8 października w Nowej Hucie, 9 października we Wrocławiu oraz 10 października w Siemianowicach Śląskich. Do finału zakwalifikowało się po 8 najlepszych drużyn wyłonionych na szczeblach wojewódzkich, a jego zwycięzca poleci na obóz szkoleniowy na Maltę.

Zawody dowiodły, że dziecięca energia jest na niezwykle wysokim poziomie. Wystarczy, że dzieci dostaną piłkę i zaczyna się emocjonująca zabawa. Główny cel już został osiągnięty, na widowni i wśród zawodników piłka wywoływała fale entuzjazmu. Życzymy tym młodym zawodnikom niegasnącego zapału i konsekwencji, by ich wyczyny cieszyły nas w najbliższych latach. Liczymy, że takie zawody sportowe utrwalą zachowania oparte o szacunek, współpracę i fair play, które promuje sportowa rywalizacja – podsumowuje juniorskie zmagania Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

zdj. Tauron Polska

Po krakowskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

  • z rocznika 2010: Klub Sportowy Zakopane; Akademia Piłkarska LIMANOVIA; Muks Mineralni Krynica;
  • z rocznika 2011: Uczniowski Klub Sportowy Orlik Dębno, Akademia Piłkarska LIMANOVIA, Akademia Piłkarska Champions Chrzanów; 
  • z rocznika 2012: Muks Mineralni Krynica Zdrój, Akademia Sportu Progres.

Po wrocławskiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

  • z rocznika 2010: Akademia Piłkarska Oleśnica 1,Akademia Piłkarska Oleśnica 2,UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY;
  • z rocznika 2011: Orzeł Pawłowice, LKS Nysa Kłaczyna, UKS Football Academy Bolesławiec;
  • z rocznika 2012: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY.

Po siemianowickiej rundzie eliminacyjnej awansowały drużyny:

  • z rocznika 2010: MUKP 2010, UKS Lisek Milówka, Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze;
  • z rocznika 2011: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1, Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze, MUPK 2011 Dąbrowa Górnicza 2;
  • z rocznika 2012: Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze, UKKS Katowice.
zdj. Tauron Polska

TAURON Energetyczny Junior Cup to jedna z inicjatyw organizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach, m.in. piłki ręcznej i siatkówki. Z okazji Święta Niepodległości, Wielki Finał zaplanowano na 14 listopada br. w TAURON Arenie Kraków, a zwycięska ekipa pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Patronami Turnieju są Ministerstwo Energii, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie SIEMACHA.